Yara İzi için Plazma Koter Uygulaması | Dr. Levent Karafakı | Ankara 

Yara İzi için Plazma Koter Uygulaması

Yara İzi için Plazma Koter Uygulaması

Plexr; çeşitli cilt bozukluklarının tedavisi, ameliyatsız doku sıkılaşması, derin çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan bir cihazdır.

Plexr, uygulandığı bölgenin çevresinde gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek çalışır. Plazma, aslında maddenin dördüncü halidir. Plexr, yıldırımlardan esinlenilerek üretilmiş bir cihazdır. Cihazın ucunda oluşan enerji ile oksijenin iyonizasyonu gerçekleşir. Ortaya çıkan ark, yaklaşık 1800 C sıcaklığa sahiptir. Bu şekilde meydana gelen enerji ile vücuttaki istenmeyen dokular başka dokulara zarar vermeden sağlıklı bir şekilde uzaklaştırılmaktadır.

Plexr cihazı 3 farklı enerji seviyesi ile kullanılabilir. Düşük enerji ile göz kapağı işlemleri blefaropalsti, deri lekeleri, küçük siğiller, aktif akne, kırışıklık ve çatlaklar ile ksantelazma, orta enerji ile biraz daha büyük siğiller ve lezyonlar, daha derin kırışıklıklar, yüksek enerji ile büyük lezyonlar ve keloid gibi zor tedavi edilebilen lezyonların tedavisi sağlanır.

Plexr uygulaması güvenli ve acısız mıdır?

Vücudun uygulanacak bölgesine göre seçilen lokal anestezik kremler veya lokal anestezik enjeksiyonlar ile bölge uyuşturulur. Tedavi sırasında hafif miktarda ısı hissedilebilir, tedavi sonrası yanma veya karıncalanma hissi olabilir. Tedavi tamamen güvenlidir.

Plexr uygulamasının yan etkileri var mıdır ve nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi sonrasında minik kahverengi benekler oluşabilir; kısa süreli ödem, birkaç gün karıncalanma ve yanma hissi görülebilir. Uygulama bölgesinde kabuklanma meydana gelir. Enfeksiyona karşı bu bölgeyi temiz tutmak oldukça önemlidir. İşlemden sonra güneşten koruyucu krem kullanılması gerekir.

Uygulanması gereken seans sayısı, cildin durumuna göre değişmektedir. Tedavinin kalıcılık süresi yine kişiye göre değişmektedir. Kişinin yaşam tarzı ve beslenmesi, tedavinin kalıcılık süresine doğrudan etki etmektedir.Doktorunuza Sorun
Biz Sizi Arayalım

biz sizi arayalım

Randevu Talep Edin