Endermoloji | Dr. Levent Karafakı | Ankara 

Endermoloji

Endermoloji

Endermoloji yöntemi, bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde etkin şekilde kullanılan, cerrahi olmayan bir medikal estetik uygulamasıdır. Endermoloji işlemi dönen 2 silindir arasına dokuların vakum yöntemiyle sıkıştırılması ile gerçekleştirilir. Cilt altı katmanları mekanik olarak uyararak etki gösteren bir işlemdir. Bu uyarılma esnasında uygulama bölgesindeki kan dolaşımı ve lenf akımı artmaktadır. Bu sayede vücutta oluşan ödemin ve metabolik artıkların atılımı desteklenmekte, uygulama yapılan dokunun oksijen seviyeleri artmaktadır. Uygulanan vakum sayesinde cilt altı bağ dokusu güçlenmekte, bölgedeki ödem uzaklaşmakta ve yağ hücreleri eski boyutlarına dönmektedir. Böylece selülit görüntüsü kalıcı olarak azalmaktadır.

Endermoloji uygulaması ilk seanstan itibaren etkinliğini göstermeye başlar. Bu yöntemle 2 ila 10 cm arasında incelme ve bölgesel zayıflama sağlanırken dokulardaki kolojen ve elastin üretimi de tetiklenir. Endermoloji yöntemi ile cilt sıkılaşıp toparlanır ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Endermoloji yönteminin, bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kişilerin hassasiyet düzeylerine göre değişmekle birlikte, uygulama yapılan gün hafif bir kızarıklık veya hassasiyet hissi oluşabilmektedir.

Endermoloji yöntemi, spor ve diyet ile kilo veremeyen kişilerde, ideal ağırlığında olmasına rağmen bölgesel yağlanma sorunu olan kişilerde güvenle uygulanmaktadır.

Endermoloji yöntemi yüz bölgesi dahil olmak üzere vücudun farklı bölümlerinde kullanılabilmektedir. Bir seans yaklaşık 30-35 dk aralında sürmektedir. Kliniğimize başvuran hastalar uzmanlar tarafından değerlendirildikten sonra bireye özgü uygulama protokolü belirlenmektedir. Kişiye özel belirlenen farklı işlemler ile desteklenen protokol sayesinde uygulamanın etkinliği maksimize edilmektedir.

Zayıflamanın yanı sıra endermoloji uygulamaları fibromiyalji, lipödem ve başka hastalıklarda da başarılı şekillerde kullanılmaktadır.Doktorunuza Sorun
Biz Sizi Arayalım

biz sizi arayalım

Randevu Talep Edin