Lpg Yöntemi ile Zayıflama - Sıkılaşma - Selülit Tedavisi

LPG (endermoloji) yöntemi, bölgesel zayıflama, vücut şekillendirme ve selülit tedavisinde etkin şekilde kullanılan, cerrahi olmayan bir medikal estetik uygulamasıdır. Spor veya diyete rağmen kilo veremeyen, kilolu olmamasına karşın bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişilerin tercih ettiği LPG, dokuların vakum yöntemiyle sıkıştırılması ve hedef bölgedeki kan dolaşımının hızlandırılması yoluyla yağ hücrelerinin küçültülerek cildin sıkılaştırılması prensibine dayanır.

Devamını Oku

Selülit ve Tedavisi

Selülit, cilt yüzeyindeki portakal kabuğuna benzeyen düzensiz iniş ve çıkışlarla kendini belli eden estetik bir cilt problemi olarak tanımlanmaktadır. İnsan vücudu; yağ, kas ve kemik dokusundan oluşmaktadır. İnsanlar yaşlandıkça vücuttaki yağ dokusu fizyolojik olarak artmaktadır. Selülitler de yaş ilerledikçe görülen olağan bir durum olarak kabul edilmektedir..

Devamını Oku

Dermapen Uygulaması Nedir?

Dermapen, mikro iğneleme sistemi ile çalışılan bir cilt yenileme uygulamasıdır. Dermapen uygulaması cilt katmanları olarak bilinen Epidermis, Dermis ve Bazal tabakadan oluşan cildimizin 7 mm altına vitaminleri ulaştırabilen ve cildi uyaran, hücreleri canlandıran, melanin tabakada denge ve renk eşitliği sağlayan, skar izleri, açık porlarda (gözenekler) %80’lere varan tedavi sistemidir.

Devamını Oku

Pandemi Döneminde Beslenme

Bir süredir hayatımızın çoğunu etkileyen pandemi süresince kendimizi var olan virüse koruma da en etkili yöntem bağışıklık sistemimizi güçlendirmektir. Bu dönemde bağışıklığımızı güçlendirirken aynı zaman dengeli beslenme, su tüketimi ve yeterli düzeyde fiziksel aktivite de çok önemlidir.

Devamını Oku

Medikal Cilt Bakımı

Şehirde yaşamın getirdiği olumsuzluklardan bir tanesi olan hava kirliliğinin bilinenin aksine vücudumuza verdiği zararlar havanın solunması yolu ile oluşan hastalıklarla bitmemekte aynı zamanda cildimize de büyük oranda zarar vermektedir.

Devamını Oku

Anti-Aging Beslenme

Yaş ilerledikçe fizyolojik bir sürecin parçası olarak vücutta ve ciltte meydana gelen değişiklikler kişinin fiziksel görünümden memnuniyetsiz olmasına sebep olmaktadır. Bu değişiklikleri kalıcı olarak önlemek mümkün olmasa da dengeli bir beslenme düzeni ve bol su tüketimi ile geciktirmek veya olabildiğince etkisini azaltmak mümkündür.

Devamını Oku

Biorezonans ve Alzheimer

Alzheimer zor hissedilen ve yavaş ilerleyen bir demans türüdür. Kişinin beyin hücrelerinin ölümü sonucu ortaya çıkar. Beyin hücreleri ölür, hücre ölümüyle beyin büzüşerek küçülür. Hastalık riskini artıran faktörler; hastalık öncesinde yaşanan uzun süreli depresyonlar, ileri yaş, kafa sarsıntıları, tansiyon veya kolesterol yüksekliği, aşırı alkol tüketimi gibi sıralanabilir.

Devamını Oku

Biorezonans ve Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sistemi; vücudu koruma altına alan, vücuda giren antijenlere karşı antikor üreterek saldırıya geçen sistemdir. Sistemde sorunlar oluşması halinde vücudu dışarıdan gelen tehlikelere karşı koruyamaz, savunmasız bırakır ve kişide depresyon, dikkat bozukluğu, saç dökülmesi, ağrılar şeklinde görülen çeşitli belirtilerle hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur.

Devamını Oku

Biorezonans ve Romatizma

Romatizma genel bir terim olup çok fazla hastalık içeren bir grubu ifade etmektedir. Romatizma, insan vücudundaki eklem, kas, kemik, tendon, bağ dokusu, iç organlar ve bağışıklık sistemini etkileyebilen ve ağrıya neden olan hastalıklar grubudur. Romatizma genel olarak iltihabı olanlar ve iltihabı olmayanlar olarak iki gruba ayrılır.

Devamını Oku

Biorezonans ve Migren

Migren tipi baş ağrıları, kadınlarda erkeklerden iki kat fazla görülmekte olup ağrılar 4 ila 72 saat arasında değişebilen, başın tek tarafında oluşan, zonklayıcı ataklar halinde ortaya çıkar. Migrende bulantı, kusma, ışığa ve sese karşı duyarlılık baş ağrısına eşlik edebilir. Bu ağrıyı başlatan ve tetikleyen faktörler ise stres, uyku bozuklukları, birtakım yiyecekler, kabuklu kuruyemiş, kahve, kafein, hava ve mevsim değişiklikleri, adet dönemleri olarak sıralanabilir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Romatoid Artrit

Romatoid artrit diğer adıyla eklem romatizması, vücuttaki pek çok yapıya zarar veren kronik iltihaplı bir romatizmal rahatsızlıktır. İnflamatuar bir rahatsızlık olan romatoid artritin kadınlarda daha sık görüldüğü tespit edilmiştir. Her yaş grubunda görülme olasılığı olsa da genellikle orta yaş grubunda karşımıza çıkan romatoid artrit, vücudun bağışıklık sisteminin düzgün çalışmamasından kaynaklı bir hastalık olup bağışıklık sisteminin kişinin kendi eklemlerine reaksiyon göstererek saldırması şeklinde kendini gösterir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Migren

Migren, çocukluktan ileri yaşlara kadar her yaş grubunda görülebilen ve genellikle genetik olan, baş ağrısı ile birlikte vücudun farklı fonksiyonlarının da etkilendiği bir hastalıktır. Bağışıklık sisteminin, endokrin sisteminin ve de sinir sisteminin rolü olduğu bilinen migren hastalığında şimdi alerjik zeminin rol oynadığını düşündüren kanıtlar mevcut. Baş ağrısı şikayetiyle yapılan doktor başvurularının hatırı sayılır çoğunluğu migren kaynaklı olup migren, kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülmektedir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Alerji

Alerji, çocuklardan yaşlılara kadar her yaş grubundan kişiyi etkileyen ve sonucu çok ağır tablolara varabilen reaksiyonlardan oluşur. Alerji, vücudumuzu zararlı etmenlere karşı koruyan bağışıklık sisteminin zararlı olmayan etmenlere karşı aşırı reaksiyon geliştirmesidir. Alerji belirtileri hapşırma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, gözlerde sulanma, akma veya kaşıntı, deride döküntü, vücudun belirli bölgelerinde şişkinlik veya kızarıklık, kaşıntı, öksürük, hırıltılı nefes alma ve nefes darlığı gibi çok çeşitli şekillerde ortaya çıkabilmektedir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Diyabet

Diyabet diğer adıyla şeker hastalığı, pankreasın salgıladığı insülin hormonunun olması gerekenden daha az olması veya hücrelerin insülin hormonuna direnç göstermesi neticesinde kandaki şeker düzeyinin normalin üzerinde olmasıdır. Diyabet, dünyada en fazla görülen rahatsızlıkların başında gelmekte olup temel olarak Tip 1 ve Tip 2 olmak üzere iki türü bulunmaktadır.

Devamını Oku

Biorezonans ve Kaygı Bozukluğu

Kaygı, beynin strese tepki vermesi ve yaşanabilecek tehlikeler karşısında uyarma şeklidir. Günlük hayatta zaman zaman yaşanması doğal olan kaygı bozuklukları kısa sürede sonlanır. Doğal kaygılar yaşamda karşılaşılan tehlikeli durumlarda vücudun reaksiyon vermesini sağlar. Böylece kalp atışı, nefes alıp verme hızlanarak kaslara daha fazla oksijen gitmesi sağlanır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Fibromiyalji

Fibromiyalji diğer adıyla yumuşak doku romatizması, kaslarda ağrı ve hassasiyet ile yorgunluk ve halsizlikle kendini belli eden kronik bir hastalık olup kadınlarda bu hastalığa daha sık rastlandığı tespit edilmiştir. Fibromiyaljinin başlıca belirtileri kaslarda ağrı ve hassasiyet, yorgunluk ve halsizlik, uyku sorunları, depresyon, kulak çınlaması, nefes alma güçlüğü, sabahları uyanmada zorluk yaşamak, odaklanma bozukluğu, çabuk yorulma, karın ağrısı ve egzersize karşı dirençsizliktir.

Devamını Oku

Biorezonans ve Depresyon

Depresyon, sürekli üzüntü ve ilgi kaybına neden olan bir duygu durum bozukluğu olarak tanımlanır. Depresyon kişide ilgi azlığı, umutsuzluk, karamsarlık, derin üzüntü hali görülen, düşünceleri, hisleri, davranışları olumsuz yönde etkileyen tedavi edilebilecek tıbbi bir hastalık olup basit bir sorun olarak görülmemelidir. Depresyon, erken teşhis ve tedavi ile kontrol altına alınabilir, kişinin direnci artırılarak kendine olan güveni güçlendirilebilir.

Devamını Oku

Biorezonans ve Enfeksiyon Hastalıkları

Enfeksiyon, mikroorganizmaların vücuda girerek vücut içinde çoğalması olarak tanımlanır. Enfeksiyon hastalıkları; virüs, bakteri, mantar ve parazit kaynaklıdır. Kişiler yaşamları boyunca enfeksiyon hastalıklarıyla karşılaşabilirler. Enfeksiyon, vücudun bağışıklık sistemi ile ilgilidir. Bağışıklık sistemi zayıf veya baskı altında olan kişilerin vücuduna giren mikroorganizmalar enfeksiyon hastalıklarının başlamasına neden olur.

Devamını Oku

Biorezonans ve Alerji

Kişinin herhangi bir alerjen maddeye karşı gösterdiği aşırı vücut reaksiyonu olarak tanımlanan alerji; genellikle ağaç ve çiçek polenleri, ev tozları, hayvan tüyleri gibi organik maddeler nedeniyle solunum yolunda, bağırsak sisteminde, burunda veya deride ortaya çıkabilmektedir. Alerji, kişinin vücudunun alerjik vücut alerjenini yabancı madde olarak algılaması ve bağışıklık sisteminin onunla mücadele etmeye başlaması ile oluşur.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Bağımlılık

Bağımlılık, bir maddenin bir kişinin sağlığını fiziksel ve psikolojik anlamda etkilemesine ve sosyal anlamda yol açtığı problemlerden dolayı kişinin hayatını zorlaştırmasına karşın kişinin maddenin kullanımını durduramadığı kronik bir beyin rahatsızlığıdır. Bağımlılığın nedenleri genetik, çevresel veya kişilik özellikleri kaynaklı olabilmektedir. En sık görülen bağımlılık türleri arasında sigara, alkol, uyuşturucu, internet, alışveriş ve kumar bağımlılığı sayılabilir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Kadın Hastalıkları

Kadın hastalıkları diğer adıyla jinekoloji; vajina, rahim, rahim ağzı gibi kadın üreme organı ile ilgili her türlü hastalık, adet kanaması, üreme, kist, miyom, kanser, menopoz, cinsel fonksiyon bozuklukları, kısırlık, doğum ve enfeksiyon gibi durum ve rahatsızlıkların teşhis ve tedavisi ile ilgilenen tıp branşıdır. Ozon tedavisi, yaşam kaynağı oksijenin mucizeleri ile günümüzde pek çok rahatsızlığa şifa olmaktadır. Son zamanlarda kadın hastalıklarının tedavisinde de ozon tedavisinde faydalanılmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları

Kulak, burun ve boğaz organları birbiriyle bağlantılı şekilde çalışan organlar olduğu ve birindeki rahatsızlık diğerini de etkilediği için aynı bilim dalı altında birlikte anılarak bu organlardan kaynaklanan rahatsızlıkların bütününe kulak, burun, boğaz hastalıkları denmektedir. Kulak, burun, boğaz rahatsızlıkları, kişilerin doktorlara en sık başvurduğu konular arasında yer almaktadır. Özellikle virüs veya bakteri kaynaklı enfeksiyonların başı çektiği kulak, burun, boğaz hastalıkları en sık yaşanan rahatsızlıklardandır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Kireçlenme

Bir eklem rahatsızlığı olan kireçlenme, eklemlerin çevresindeki kıkırdak dokunun aşınması ile ortaya çıkan ve tedavi edilmez ise ilerleyerek ağırlaşan bir kronik sağlık sorunudur. Kireçlenme en fazla diz, boyun, omuz, kalça ve bel eklemlerinde görülmektedir. Kireçlenme nedenleri arasında ilerleyen yaş, eklemlerin aşırı kullanımı, fazla kilo, aşırı yük kaldırma ve genetik nedenler sayılabilir. Kireçlenme belirtileri eklemlerde ağrı, hassasiyet, şişkinlik ve eklemler hareket ettirildiğinde çıkan seslerdir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Omurga Fıtıkları

Fıtık, organların doku ve kaslardan dışarı çıkması ile oluşan rahatsızlıktır. Fıtığın en sık rastlanan türleri bel, boyun, karın, kasık, kesi yeri ve mide fıtığıdır. Fıtık oluşmasının nedenleri arasında uzun süre ayakta kalmak, ağır kaldırmak, ıkınmak veya hızlı kilo alıp vermek sayılabilir. Fıtık belirtileri, fıtığın türüne göre değişmektedir. Bel ve boyun fıtığının belirtileri kendini ağrı şeklinde göstermekte iken karın ve kasık fıtıkları kendini şişlikler ile belli eder.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Saç

Faydaları saymakla bitmeyen, çok çeşitli hastalıklara şifa olan ve günümüzde sıklıkla başvurulan bir yöntem olan ozon tedavisi, eşsiz bir alternatif tıp ve ek tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal bir uygulama olan ve hiçbir kalıcı yan etkisi bulunmayan ozon tedavisi, sağlıklı kişilerde bağışıklık sistemini güçlendirme etkisinin yanı sıra yaşlanma karşıtı uygulamalardan kanser tedavisine kadar pek çok durum ve rahatsızlıkta güvenle uygulanmaktadır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisinin Uygulanma Alanları

Ozon tedavisi, günümüzde sağlıklı kişilere bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla yaygın olarak uygulanmaya başlanılmış bir tedavi olmakla birlikte birçok hastalığın iyileştirilmesinde de başvurulan bir yöntemdir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve İyileşmeyen Yaralar

Ozon tedavisi, çeşitli sebeplerle iyileşmeyen yaraların iyileştirilmesinde eşsiz bir şifa kaynağıdır. Ozon tedavisinin iyileştirilmesine olumlu etki ettiği yaralar; şeker hastalığından kaynaklı yaralar, uzun süre yatma sebebiyle oluşmuş yaralar, enfekte olmuş yaralar, ameliyat sonrası oluşmuş olan iyileşmeyen yaralar, dolaşım bozukluğu kaynaklı yaralar, alt bacak ülseri ve yanıklardır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Multiple Skleroz (MS)

Multiple Skleroz yani halk arasında bilinen adıyla MS hastalığı, otoimmün sistem yani bağışıklık sistemi hastalığı olup omurilik ve beyinde hücreler arasındaki iletimi sağlayan sinir liflerinin çevresindeki kılıfın myelin hasar görmesi nedeniyle ortaya çıkan ve genellikle 20-40 yaş arası kişilerde, çoğunlukla kadınlarda görülen bir hastalıktır. MS hastalığında, vücudun bağışıklık sisteminin kendi dokularına karşı savaşması söz konusu olup hastalığın kesin bir tedavisi bulunmamaktadır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Astım

İnsanlar için doğada yaşayan pek çok canlıda olduğu gibi hücrelerimiz için hayat kaynağı oksijendir. Ozon gazının 3 oksijen atomundan oluşması, Ozon Tedavisinin insan sağlığı için eşsiz bir şifa kaynağı olmasını sağlamaktadır. Ozon Tedavisinde vücuda ozonun uygulanmasıyla birlikte oksijenin vücuttaki bütün hücrelere verimli bir şekilde ulaştırılması sağlanmaktadır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Hepatit

Viral Hepatit hastalıkları sıklıkla Hepatit A virüsü, Hepatit B virüsü ve Hepatit C virüsü yanı sıra birden fazla virüs enfeksiyonu ile de oluşabilen ve halsizlik ile iştahsızlık belirtileriyle kendini gösterebilen karaciğerin iltihaplanması durumudur. İnsan vücudundaki en önemli organlardan biri olan karaciğerin kendini yenileme özelliği mevcuttur.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Ozon tedavisi, insan vücudunun hayati fonksiyonlarının vazgeçilmezi olan oksijenin bütün hücre ve dokulara etkin bir biçimde ulaştırılmasının amaçlandığı ve sağlandığı bir uygulama olup uygulanma kitlesi son derece geniştir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisinin Faydaları

Majör ozon tedavisi, üç oksijen atomundan oluşan ve oksijenin zenginleştirilmiş hali olarak da anılan ozon gazının, kişinin kendi kanıyla karıştırılıp kişiye tekrar verilmesi ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bunun yanı sıra, vücutta farklı doku ve boşluklara ozon gazı verilerek farklı etkiler oluşturulabilir. İnsanın olmazsa olmazı oksijenin başrolde olduğu ozon tedavisinin faydaları da tespit edilmiştir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Detoks

Detoks kavramı kısaca vücudun temizlenmesi, arındırılması olarak adlandırılabilir. Vücuttan arındırılması gereken maddeler; oksijen radikalleri, ağır metaller ve toksinlerdir. Ozon tedavisi günümüzde yaygın olarak pek çok hastalığın tedavisinde ve ayrıca herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı kişilerde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve antiaging amacıyla kullanılmaktadır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Çeşitli hastalıkların tedavisi veya sağlıklı kişilerin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için başvurulan ve uygulaması gün geçtikçe yaygınlaşan ozon tedavisi, kişinin dokularına farklı yöntemlerle ozon gazı verilmesi işlemidir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Göz Hastalıkları

Ozon tedavisi birçok hastalıkta olduğu gibi çeşitli göz hastalıklarının tedavisinde de umut ışığı olmuştur. Öyle ki; retinitis pigmentosa ve yaşa bağlı dolaşım bozukluklarından kaynaklanan dejenerasyon hallerinde ozon tedavisinin olumlu etkilerinin olduğu tespit edilmiştir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Anti Aging

Ozon tedavisi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve çeşitli hastalıkların iyileştirilmesinde kendisinden ek tedavi seçeneği olarak faydalanılmasının yanı sıra yaşlanma etkilerinin yavaşlatılması ve azaltılmasında da başvurulan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisinin Uygulanma Yöntemleri

İnsan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu ve hayati öneme sahip olan oksijenin bütün hücrelere etkin bir şekilde ulaştırılması ve oksijenin hücreler tarafından etkin bir şekilde kullanılmasının sağlanması amacıyla başvurulan Ozon Tedavisi, farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ile Kronik Yorgunluk ve Depresyon

Günümüzde iş hayatı, kalabalık şehir yaşamı, trafik ve strese sebep olan diğer dış uyaranların oluşturduğu yoğun stres ve bunun sonucunda da ortaya çıkan kronik yorgunluk ile depresif yaşam, sebep olduğu kısır döngü ile hücresel düzeyde de stresi artırmaktadır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Damar Tıkanıklığı

Günümüzde iş hayatı, kalabalık şehir yaşamı, trafik ve strese sebep olan diğer dış uyaranların oluşturduğu yoğun stres ve bunun sonucunda da ortaya çıkan kronik yorgunluk ile depresif yaşam, sebep olduğu kısır döngü ile hücresel düzeyde de stresi artırmaktadır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve COVID-19

Son yıllarda yaygın olarak uygulanan bir ek tedavi uygulaması olan Ozon Tedavisi, belirli hastalıkların tedavisinde olduğu kadar sağlıklı kişilerde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla da uygulanmaktadır. Renksiz ve kokulu bir gaz olan Ozon, tıp uygulamalarında, özel jeneratörlerle saf oksijenden üretilmektedir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Zayıflama

Ozon tedavisi, birçok hastalığın tedavisinde destek tedavi olarak fayda sağlamasına ek olarak zayıflama konusunda da etkili olmaktadır. Zayıflama, estetik kaygıların yanı sıra sağlıklı kilo kontrolü ile ilgili bir konudur. Aşırı kilonun hücresel oksijenizasyonun bozulması ile birlikte organlar ve genel sağlık üzerindeki olumsuz etkileri herkesin malumudur.

Devamını Oku

Biorezonans Uygulaması

Biorezonans, insan vücudundaki normal dokuya göre farklı frekans yayan hasta dokunun tespit edilerek elektromanyetik frekanslarla tedavi edilmesini hedefleyen bir tamamlayıcı tıp yöntemidir. MORA Terapi olan Biorezonans 1977 yılında keşfedilmiş olup Alman Franz Morell ve oğlu ile Erich Rasche tarafından geliştirilmiştir.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, çeşitli rahatsızlıkların tedavisine destek tedavi olarak veya sağlıklı kişilerde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla kişinin dokularına (kan, barsak, cilt, eklem içi gibi) ozon (O3) gazı verilerek yapılan bir uygulamadır. Kendisinden görülen faydanın tespiti ile, uygulaması günümüzde çok yaygın hale gelen ozon tedavisi, pek çok sağlık sorununa şifa olmaktadır.

Devamını Oku

Ozon Tedavisi ve Kanser

Ozon Tedavisi, kanser tedavisinde tamamlayıcı tedavi olarak uygulanmakta olup bu hususta fayda sağladığı çeşitli yayınlarda gösterilmiştir. Ozon Tedavisi ile sağlanan güçlü bağışıklık sistemi ve doku oksijenizasyonu, kanser hücrelerinin büyümesinin yavaşlamasını sağlayabildiği gibi bu tedavi ile metastas olasılığının düşürülmesi amaçlanır.

Devamını Oku

Biorezonans ile Sigara Bırakma

Biorezonans ile sigara bırakma uygulamasında, kendisinin aksi yönünde elektromanyetik frekans verilerek etkilerinin yok edilmesi amaçlanan madde, nikotindir. Şöyle ki; nikotinin vücutta yaydığı frekansın aksi yönündeki frekans verilerek nikotinin etkileri nötrlenir yani nikotin vücut hafızasından silinmiş olur.

Devamını Oku